

Gang / korridor
Korridoren i sykehus er hovedpulsåren som frakter pasienter og personell raskt og effektivt rundt i bygget. Pulsen er høy og kravet til veggene det samme.
Vegger som tåler hard belastning
Det stilles store krav til robuste vegger i den hektiske hverdag på et sykehus. Veggene skal kunne motstå harde belastninger som støt og riper fra sykehussenger etc.
Norgips leverer veggkonstruksjoner som oppfyller alle krav til styrke, lyd og brann. Veggene har lang levetid og lave vedlikeholdskostnader. Norgips Hard kan anvendes i ytterste platelag for bedre styrkeegenskaper.

Veggene i korridorene på et sykehus skal kunne motstå harde belastninger som støt og riper fra sykehussenger etc.
Høye krav til lydisolasjon
Norgips Silentboard gir en lydreduksjon som er opptil 10 dB bedre enn tradisjonelle gipsplatevegger. Platene egner seg også godt til utbedring av etasjeskiller fordi det oppnås en betydelig forbedring av trinnlydnivået.
Gang / korridor vegg (BIM-modell)
En typisk vegg i en gang / korridor er med ett lag Norgips Hard og ett lag Norgips Standard. Denne veggen vil tåle hardere påkjenninger slik som støt og riper fra sykehussenger etc. og samtidig ha maget gode brann- og lydegenskaper.
La oss planlegge ditt neste prosjekt sammen!
Har du et prosjekt du vil diskutere med oss? Vi hjelper deg med å sette sammen gode materialpakker, uansett om du skal bygge sykehus, skole, barnehage, boliger eller andre næringsbygg.
Gå til sykehusrom
Finn rommet du ønsker å lese mer om.